Kommentaarid (4)

Kuidas seada eesmärke, mis Sind päriselt õnnelikuks teevad?

Meile meeldib eesmärke seada. See on oluline osa nii meie isiklikust kui ka tööalasest arengust. Kuid siin on üks konks: kas me oleme päriselt eesmärgi saavutanud, kui siht on seatud valesti?

Elus edasi liikudes märkame tihti end võtmas vastu otsuseid, mis tegelikult meid õnnelikuks ei tee. Selle peale võiks keegi kindlasti väita, et ei ole olemas ‘’valesid’’ või ‘’halbu’’ saavutusi. Reaalsuses ei pruugi kõik lihtsalt meie endi jaoks õiged olla. Näiteks meeldib Sulle väga rõivaid disainida ja see on Su kirg. Siis aga pakutakse Sulle ettevõttes ametikõrgendust juhtivale positsioonile. See oleks justkui hea ametialane saavutus, kuid Sa ei saaks enam tegeleda disainimisega, mida väga teha armastad ja silmad särama paneb.

Seega kuidas teha kindlaks, et töötad ja näed vaeva just nende asjade nimel, mis on Sulle olulised? Me ei saa seada eesmärke Sinu eest, kuid saame jagada mõnda strateegiat, kuidas paremaid valikuid langetada.

Mõtle, mis Sulle põnevust pakub

Alusta mõtlemist sellest, mis Sind sügavalt motiveerib. Mis paneb Sul silma särama ja utsitab hommikul voodist üles?

Tee nimekiri oskustest, mida soovid õppida; harjumustest, mida soovid omandada ja saavutustest, mida hea meelega realiseerimise korral soovid kogu maailmale kuulutada. Ära mõtle sellele, mis saab peale nende eesmärkide saavutamist - mõtle hoopis sellele, milliseid eesmärke soovid saavutada ja edasine kulgeb juba loomulikult.


Mõtle, mis Sulle väljakutseid pakub

Eesmärkide saavutamisel ei oleks väga mõtet, kui need ei aitaks Sul kasvada ja areneda. Eesmärkide seadmise väärtus ei seisne mitte ainult selles, et need aitavad Sul midagi saavutada - näiteks õppida uue oskuse või rakendada mõnda head harjumust - vaid need aitavad Sul ka inimesena areneda. Seega samal ajal kui keskenduda põnevate eesmärkide seadmisele, siis tasub mõelda ka sellele, et need oleksid väljakutseid pakkuvad.

Mis tundub Sinu jaoks kättesaamatu? Millistes valdkondades tundud olevat tupikus või soovid end rohkem täiendada? Millised oskused aitaksid Sul tööalaselt edasi jõuda?

Kaalu variante, mis oleksid realistlikud ja tehtavad. Mis paneks Sind õppima uusi asju inimesena ja tööalaselt? Sea oma sihid sinna.


Mõtle teekonnale ja kogemustele

Eesmärkide seadmisel keskendume tihti lõpptulemusele ja unustame rajad, mis meid nendeni viivad. See võib küll kõlada klišeena, kuid selles on väärtus. Tulemus võib küll olla rahulolu pakkuv, kuid tõeline õppimine, arenemine ja eneseteostus leiab aset kõiges selles, mis eesmärgi täitmiseni viis.

Seega kui mõtled uute eesmärkide seadmisele, siis mõtle mida on nende saavutamiseks vaja. Kas see saab olema lõbus? Põnev? Väljakutsuv? Hariv? Äkki saad eesmärgi saavutamise raames koostööd teha inimestega, keda imetled? Eksperimenteerida mõne programmiga? Midagi uut õppida? Kõik eelnimetatud?

Tee nimekiri eesmärkidest, mille teekond on sama rahuldust pakkuv kui eesmärgi saavutamine.


Ära unusta tervikut

Eesmärkide seadmine ja nende saavutamine ei peaks olema juhuslik protsess. Kõik eesmärgid, mille sead (ja saavutad) peaksid Sind suures pildis millelegi lähemale viima. Loomulikult võib visioon ka aja jooksul (ja suure tõenäosusega nii ka läheb) muutuda ja sellega koos ka sammud, mida selle saavutamiseks astuda. Aga need peaksid alati olema reastatud selliselt, et Sinu raske töö ja vaev viiksid Sind lähemale sellele, mida soovid kokkuvõttes saavutada.

Kas Sul on oma elu osas visioon? Kui ei ole, siis mõtle nende asjade peale, mis on Sulle elus olulised. Mida soovid teha ühe, kahe või viie aasta pärast? Kui Sul on raskusi nendele asjadele mõtlemisega (mis on levinum, kui Sa arvad), siis vaata enda ümber ringi - mõtle enda perele ja kallitele inimestele või teistele eeskujudele - millised on nende elud, mis Sulle nende juures meeldib ja mis nendel ühist on. Ja püüa hakata tegema väikseid samme liikumaks samasse suunda.

Kui Sa soovid oma eesmärke saavutada, siis alusta õigete valikute tegemisest. Ja jäta meelde - ‘’õiged’’ tähendab Sinu jaoks õiged valikud! Milliseid otsuseid saad täna langetada, et olla tulevikus oma soovitud kohas? Kas need on väljakutsuvad? Põnevust pakkuvad? Kas need on osaks Sinu unistuste elu tervikpildist?

Seikle oma sisemaailmas veidi ringi ning eeltoodud juhiste abil suudad kindlasti seada just endale sobivad eesmärgid unistuste elu loomiseks.Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (4)
gEMfbVLpTZSWjd ShBvksaRVemC · 10. oktoober 2019
YReLDPVjk XUIDBRsqMmjHl · 10. oktoober 2019
HCkyijlzrGTx ABowQunv · 5. detsember 2019
YOnRlQfVoSCZKbwU BmixcwuJt · 5. detsember 2019